Lapua Musiikkiopisto Logo
Tekstin koko
Toggle search

Orkesterit, bändit ja kamarimusiikki

Puhallinorkesterit

HUOM! Orkesteriharjoituksia järjestetään lukuvuonna mahdollisimman paljon Alajoki-salissa korona-varautumistoimenpiteenä.
A-PUHALLINORKESTERI, Mika Mara ti klo 18.00-20.00
B-PUHALLINORKESTERI,  Mika Mara pe klo 16.15-17.30 
C-PUHALLINORKESTERI,  Mika Mara pe klo 14.30-15.30
D-PUHALLINORKESTERI, 1.1.2021 alkaen, Tuija Aho ti klo 15.45-16.30

Jousiorkesterit

KAMARIORKESTERI,  Anu Haavisto ma klo 18.00-20.00 (lk 252 tai Alajoki-sali)
JOUSIORKESTERI, Anu Haavisto ma klo 16.30-17.45 (lk 252 tai Alajoki-sali)
JUNIORIJOUSET,  Kaisa Ignatius-Aho ke klo 16.30-17.30
JOUSIORKESTERI MEIDÄN ORKKA, Kaisa Ignatius-Aho ke 17.35-18.35

Kansanmusiikkiyhtyeet

HYRRÄ,   Anu Haavisto pe klo 15.45-16.30 (lk 311)
KLIPPARIT, Anu Haavisto pe klo 16.30-17.15 
PILIKE, Anu Haavisto pe klo 17.15-18.00

Kamarimusiikkiyhtyeet (vakituisesti kokoontuvat)

VASKIYHTYE A,  Tuija Aho ti klo 16.30 -17.30 (lk 252)
VASKIYHTYE B, Mika Mara pe klo 15.30-16.00 (lk 252)
PIANOTRIO SÄVELET, Lotta-Maria Haavisto, ma klo 15.50-16.20
TRIO VON SOPULATION, Lotta-Maria Haavisto ma 15.50-16.20

Rytmimusiikki

BÄNDISOITTO A,  Jukka Hänninen to klo 19.00-20.30 (lk 252)
BÄNDISOITTO B, Antti Honkanen, ke klo 17.00-18.15 (KO musiikkilk)
BÄNDISOITTO C, Antti Honkanen ke klo 16.00-17.00 (KO musiikkilk)

Nuottipaja

NUPA 3 A, Pia Sirén, ma klo 15.15-16.00 (monitoimitila)
NUPA 3 B, Pia Sirén, ma klo 16.00-16.45 (monitoimitila)
NUPA 3 C, Pia Sirén, ma klo 17.00-17.45 (monitoimitila)
NUPA 2 A, Pia Sirén, ma klo 18.00-18.45 (monitoimitila)
NUPA 2 B, Riina Holkkola, to klo 14.45-15.30 (monitoimitila)
NUPA 1 A, Riina Holkkola, to klo 15.30-16.15 (monitoimitila)
NUPA 1 B, Riina Holkkola, to klo 16.30-17.15 (monitoimitila)

Musiikin perusteet

Opettaja: Jaana Sarkkinen

Maanantai
MUPE SOIMAAN 1-2 A,  klo 15.15-16.15 (lk 260)
MUPE 4 A,  klo 16.30-17.30 (lk 260)
MUPE 4 syvemmälle sointuihin,  klo 17.45-18.45 (lk 260)
MUPE 1 A, klo 18.45-19.30 (lk 260)

Tiistai
MUPE 2 B, klo 15.00-15.45 (lk 260)
MUPE 2 C, klo 15.45-16.30 (lk 260)
MUPE 1 B, klo 17.00-17.45 (lk 260)
MUPE 3 A, klo 17.45-18.30 (lk 260)
SOVITUS JA SÄVELLYS, valinnainen, klo 18.30-19.30 (ATK lk)

Keskiviikko
MUPE 4 B, klo 15.15-16.15 (lk 260)
MUPE 5 A, klo 16.15-17.15 (lk 260)
MUPE 5 B, klo 17.15-18.15 (lk 260)

Torstai
MUPE 2 D, klo 15.15-16.00 (lk 260)
MUPE 2 E, klo 16.00-16.45 (lk 260)
MUPE 3 B, klo 17.00-17.45 (lk 260)
MUPE 3 C, klo 17.45-18.30 (lk 260)

Perjantai
MUPE SOIMAAN 1-2 B, klo 15.15-16.15 (lk monitoimitila)
KOHTI AMMATTIOPINTOJA 2, valinnainen, klo 16.45-17.45 (lk 260)

Musiikkileikkikouluryhmät

Maanantai

Opettaja: Riina Holkkola

UKE-muskari klo 16.15-17.15
Musiikkileikkiryhmä 4-vuotiaat (s. 2016) klo 17.30-18.30

Tiistai

Opettaja: Kaisa Ignatius-Aho

Kantelemuskari 5 –vuotiaille (s. 2015) klo 16.00-17.15
Musiikkileikkikoulun perheryhmä 2-v. (s. 2018) klo 17.30-18.15
Musiikkileikkikoulun perheryhmä 3-v. (s. 2017) klo 18.30-19.15

Keskiviikko

Opettaja: Riina Holkkola

Soitinmuskari eskareille ja ekaluokkalaisille (s. 2014/2013) klo 15.15-16.15
Musiikkileikkiryhmä 4-vuotiaat (s. 2016) klo 16.30-17.30
Musiikkileikkiryhmä 4-5-vuotiaat (s.2015-2016) klo 17.45-19.00

Torstai

Opettaja: Riina Holkkola

Soitinmuskari eskareille ja ekaluokkalaisille (s.2014-2013) klo 17.45-18.45