Skip to content
Tekstin koko
Toggle search

Matonpesupaikka

Lapuan kaupungin matonpesupaikka sijaitsee Tampparinkoskentiellä, Tampparin Shellin takana.

Matonpesupaikka avataan ti 25.5

Aho Miia

Terveyskeskuspsykologi

Puh.ajat ma-to klo 12-12.30

Äitiys- ja perhesuunnitteluneuvola

Alue 1

Hellanmaa, Ritamäki, Ritavuori, Mustamaa, Hirvijoki, Ojutkangas, Kauhajärvi, Alajoki, Jänismäki, Kaunissaari, Kiviristi, Alapää, Pouttu. Puh.aika ma-pe klo 10.00-11.00

Äitiys- ja perhesuunnitteluneuvola

Alue 2

Jokipelto, Marielund, Siirilä, Kiviniemi, Saarenkangas, Simpsiö, Ilkka, Keisala, Alanurmo, Länsikylä, Ruha, Virpimäki, Suokko, Kukkukangas, Härsilä, Välilä. Puh.aika ma-pe klo 10.00-11.00

Äitiys- ja perhesuunnitteluneuvola

Alue 3

Huhtala, Koskikylä, Myllykylä, Liuhtari, Ritakallio, Honkimäki, Karhunkylä, Haapakoski, Keskusta, Sippolanmäki, Männikkö, Paavola, Tiistenjoki, Lakaluoma, Ylikylä. Puh.aika ma-pe klo 10.00-11.00

Ajanvaraus

Lääkärien ja hoitajien vastaanotto

Ma-pe klo 8-15

Akuuttiosasto

kanslia

Akuuttiosasto

kotiutushoitaja

Akuuttiosasto

potilaspuhelin

Ala-Louvesniemi Petri

IT-tukihenkilö

Ala-Panula Eija

Vs. psykologi

Puh.aika ma klo 10.30-11, pe klo 13-14

Ala-Panula Riina

Opinto-ohjaaja

Alakarhu Paula

Koulusihteeri

Alanko Tarja

Apulaisrehtori

Alanurmon koulu

Iltapäivätoiminta

Alanurmon koulu

Koulukeittiö

Alanurmon koulu

Opettajat

Alanurmon päiväkoti

Havuset

Alanurmon päiväkoti

Käpyset

Alanurmon päiväkoti

Naavaset

Alanurmon päiväkoti

Sammaleiset

Anttila Anna-Kaisa

Vs.Erityisryhmien liik.ohj.

Anttila Anu

Toimistosihteeri

Anttila Ismo

Johtava ylilääkäri

Dahlgren Matti-Pekka

Toimitusjohtaja, Invest Lapua Oy (ent. Lapuan Kehitys Oy)

Invest Lapua Oy

  • Toimitilat
  • Yritysten sijoittuminen

Dahlgren Misa

Terveydenhoitaja

Eläinlääkäripäivystys

Eläinlääkäripäivystys

Seinäjoen alueen ympäristöterveydenhuolto

Fysioterapia

ajanvaraus ja apuvälinepalvelu ma-pe 8-9.30

Haapajoki Riikka-Patricia

Sosiaaliohjaaja

Haapakosken koulu

Koulukeittiö

Haapakosken koulu

Kouluterveydenhoitaja

Haapala Terhi

Perusturvajohtaja

Haavisto Anu

Viulunsoiton opettaja

Haiminen Marika

Koulukeittiö

Hakola Kirsi

Vastaava Hoitaja

Hämäläinen Nina

ICT-asiantuntija

Hameed Pia

Vammaispalvelujen johtava sosiaalityöntekijä

Hammashoitola

ajanvaraus

Ajanvaraus ma-to klo: 7.45-15.00,
pe  klo: 7.45-14.00.

Hammashoitola

Särkypäivystys viikonloppuisin ja arkipyhinä

Seinäjoella, viikonloppuisin ja arkipyhinä
ajanvaraus klo: 8.00-12.00
klo 12-21 puh. 044 4255915
klo 21-08 puh. 116117

Hammaslääkäripäivystys

Seinäjoki Y-talo

Y-talon hammaspäivystys
klo: 16-21

Hammaslääkäripäivystys viikonloppuisin ja arkipyhinä

Seinäjoen Y-talo

klo 8-12 puh 06 4255428
klo 12-21 puh 044 4255915
klo 21-08 puh 116117

Hammaspäivystys

Arki-iltaisin klo 20.00 saakka

Hammaspäivystys

Iltaisin ja öisin klo: 20.00-7.00

Hammaspäivystys

Ympärivuorokautinen päivystys

Hanhimäki Sakari

Intendentti

Hannila Maritta

Osastonhoitaja

Harju Annika

Terveydenhoitaja

Härö Maria

Erityisopettaja

Hartikainen Marjut

Asiainhallintasihteeri

Hautasen koulu

Iltapäivätoiminta

Hautasen koulu

Koulunkäynninohjaajat

Hautasen koulu

Opettajat

Havo Sanna

Sosiaalityöntekijä

Heinälehto Riitta

Toimistosihteeri

Heinänen-Keski-Kuha Anu

Erityisopettaja

Hellanmaan koulu

Koulukeittiö

Hellanmaan koulu

Terveydenhoitaja

Hernesniemi Anne

Varhaiskasvatuksen erityisopettaja

Hietala Heli

Toimistosihteeri

Hiltunen Hanna

Varhaiskasvatuksen alue-esimies

Hoitotarvikejakelu

ti-to 8-15

Holappa Taina

sosiaaliasiamies

Huhtala Teija

Terveydenhoitaja

Huotari-Kallinki Mirjam

Sosiaalityöntekijä

Hyvämäki Riitta

Erityisopettaja

Hyvärinen-Näykki Heli

Hanketyöntekijä

Iivonen-Lahti Marjo

Johtava ylilääkäri

Ikola Henna-Maria

Sosiaalityöntekijä, lastenvalvoja

Ikola Marja

Toimistosihteeri

Iskala-Lappalainen Mirka

Osastonhoitaja Matintupa, Päivärinne ja Eevankoti

Isomäki Tiina

Erityisryhmien liikunnanohjaaja

IT-päivystys

Päivystys

Jäätteenmäki Anne

Kiinteistöteknikko

Jäätteenmäki Marja

Hallintosihteeri

Järvi-Laturi Johanna

Lehtori, kotitalous

Jenna Lammi

Avohuollon ohjaaja

JHTT-tilintarkastaja

Tilintarkastaja

Joensuu Janne

Työpajan ohjaaja

Johtava sosiaalityöntekijä

Johtava sosiaalityöntekijä

Jokilaakson matkailupuutarha

Jokilaakson päiväkoti

Pihlaja

Jokilaakson päiväkoti

Päiväkoti

Juntunen Seija

Opistosihteeri

Jussinmäki Carita

Rehtori ja erityisopetuksen apulaisrehtori

Jylhä Eeva

Osastonhoitaja

Kaappola Anu

vs. hoitotyön johtaja

Kaattari Jenni

Sosiaaliohjaaja

Kahila Arto

Rakennustarkastaja

Kailio Heidi

Kirjastosihteeri

Kalliokoski Pirkko

Toimistosihteeri

Kalliolahti Pasi

Huoltomestari

E-P:n pelastuslaitos

Kallioniemi Sanna

Palvelusihteeri

Kamunen Mika

Sivistysjohtaja

Kangasluoma Jarmo

Kiinteistöhuoltaja

Kankare Satu

Kaupunginjohtaja

Kansalaisopisto

Kanslia 1

Kansalaisopisto

Kanslia 2

Kara Riitta

Kiinteistösihteeri

Karjanlahti Kati

Kotihoidon päällikkö

Kattelus Liisamaija

Palkkasihteeri

Puh.aika ma-pe klo: 9.30-11.00

Kauhajärven koulu

Koulukeittiö

Kauhajärven neuvola

Terveydenhoitaja

Ajanvaraus / puhelinaika ma-to klo: 11.30-12.30

Kaukola Pauliina

Erityisopettaja

Kentta Tiina

Koulukuraattori

Kero Päivi

Terveydenhoitaja

Kero-Hankala Henna

Vastaava hammaslääkäri

Keskuskeittiö

Keskuskeittiö

Keskuskoulu

Esiopetus

Keskuskoulu

Iltapäivätoiminta

Keskuskoulu

Koulukeittiö

Keskuskoulu

Opettajainhuone

Kiinteistönhuolto päivystys

Kiiveri Merja

Sosiaalityöntekijä

Kirjasto

Lainaustoimisto

Kirjasto

Tiistenjoen sivukirjasto

Kirjavainen Anu

Vs. perheneuvoja

Puhelinajat: ma 12-13, ke 10-10:30 ja pe 10-10:30

Kissankellon päiväkoti

Ampiaiset

Kissankellon päiväkoti

Hepokatit

Kissankellon päiväkoti

Keittiö

Kissankellon päiväkoti

Leppikset / Vuorohoito

Kissankellon päiväkoti

Perhoset

Kissankellon päiväkoti

Pörriäiset

Kiviniemi Aliisa

Kausityönjohtaja

– Viheralueiden pohjoinen hoitopiiri

– Leikkipaikat

Kivisalo Hanna-Lea

Perheohjaaja

Kivistö Hanna

Erityisopettaja

Kohtala Kari

Kehitysinsinööri

Koivisto Bertta

Ohjaamokoordinaattori, etsivä nuorisotyöntekijä

Koivisto Kati

Kirjastonhoitaja

Koivuluoma Raija

Työterveydenhoitaja (Tekn. keskus)

Puh.aika klo 1200-12.30, Tekninen keskus

Koivuniemi Merja

Palkkasihteeri

puhelinaika ma-pe klo: 10.00-11.30

Koivusalo Hilkka

Kirjastotoimenjohtaja

Kojola Kaija-Leena

Toimistosihteeri

– laskutus
– liittymissopimukset

Kokkinen Sari

Terveydenhoitaja

Kolehmainen Jussi

Lehtori, atk-vastaava

Kontio Merja

Vastaava palveluohjaaja

Henkilökohtainen apu

Korkiamäki Katja

Varhaiskasvatuspäällikkö

Koronaneuvonta

Korpela Timo

Kiinteistöpäällikkö

Korpi Mirva

Ympäristöinsinööri

Korpitie Pirkko

Reumahoitaja

Puh.aika ti 12-14

Kortesoja Anu

Liikunnanohjaaja

Kortteinen Ritva

Lomituspalvelusihteeri

Koski Martti

Erityisopettaja

Koskiahde Tiina

Fysioterapeutti

Koskiniemi Anne

Toimistosihteeri

(puhelinaika ma-pe klo 8.30-10.30)

Kosola Tarja

Varhaiskasvatuksen erityisopettaja

Kotamäki Johanna

toimisto Kissankellon päiväkodissa, Ilkanpellontie 1

Kotihoidon fysioterapeutti

Kotihoito

Fysioterapeutti

Kotisairaala

Koordinoiva sairaanhoitaja

Ma-pe klo: 8-14

Koukkari Marita

Toimistosihteeri

Köykkä Marjo

Terveydenhoitaja

Kriisiryhmä

arkipäivisin 8-16, muulloin vastaaja

Kuivila Leena

Depressiohoitaja

Kulju Katariina

Ympäristönsuojelun tarkastaja

Ympäristönsuojelun valvontakäynnit

Kultalahti Ville

Palopäällikkö

E-P:n pelastuslaitos

Kunnallistekniikka

Vikailmoitukset

Iltaisin ja viikonloppuisin

Kuntoutusosasto

Kurkimäki Minna

Kirjastosihteeri

Kuusisto Ritva

Energiainsinööri

Kylkisalo Anssi

vs. Kunnallistekniikan päällikkö / Vesihuoltopäällikkö

– verkoston rakentaminen ja kunnossapito
– liitostyöt
– tilaustyöt
– lausunnot

Kylkisalo Leena

Osastonhoitaja Isuntupa ja Paapantupa

Kylmäluoma Maria

Kausityönjohtaja

– kiinteistöjen piha-alueet ja talvikunnossapito

– viheralueiden eteläinen hoitopiiri

Laboratorio (EPSHP)

Tutkimustulosten tiedustelu

arkisin klo 12-15

Laboratorio (EPSHP)

Näytteenotto 7-14

Ajanvaraus Ma-Pe klo: 12-15 tai www.hyvis.fi

Lahdensuo Katri

Osastonhoitaja Kultaniitty ja Niityvilla

Lahti Mika

Sosiaalityöntekijä

Lahti Minna

Rakennusmestari

– verkostokarttojen ylläpito

Lahtinen Jari

ICT-asiantuntija

Laine Anne

Toimistotyön esimies

Laine Kari

Kiinteistöhuoltaja

Laitalainen Ari-Pekka

Kaupungingeodeetti

Lamminen Johanna

Sosiaalipalvelujohtaja

Läntelä Veli

Kiinteistöhuoltaja

Lapuan Jäteasema

Jäteasema

Lakeuden Etappi Oy

Lapuan kaupunki

Puhelinvaihde

Avoinna ma-pe 8 . 11 ja 12 – 14

Lapuan lukio

Kirjastosihteeri

Lapuan paloasema

Paloasema

E-P:n pelastuslaitos

Lassila Tiina

Palveluohjaaja

Lastenneuvola

Alue 1

Alapää, Alajoki, Härsilä, Välilä, Keisala/Riihitiestä ja Hoijakantiestä lähtien, Alanurmo, Simpsiö, Kiviniemi, Prepula, Länsikylä

Lastenneuvola

Alue 2

Keskusta, Kiviristi, Siirilä, Koskikylä/ Rastaantie/Alahuhtalantie-rataan asti, Kaaranmännikkö, Virpimäki, Ruha, Ilkka/Hietalankujaan ja Vihantolantiehen saakka, Saarenkangas

Lastenneuvola

Alue 3

Liuhtari/Ränkimäentie Santalankujaan asti-Neilikantie, Myllykylä, Honkimäki, Ojutkangas, Mustamaa

Lastenneuvola

Alue 4

Ritakallio/Marjatiestä alkaen, Ritamäki, Ritavuori, Voitila

Lastenneuvola

Alue 5

Koskikylä/Valtatie 19 – Rastaantielle/Alahuhtalantielle asti, Sippolanmäki, Suokko, Lankila, Haapakoski, Männikkö

Lastenvalvoja / sosiaalityöntekijä

Lastenvalvoja / sosiaalityöntekijä

Latomäki Piia

Erityisopetus

Latvala Anu

Varhaiskasvatuksen alue-esimies

toimisto Päivärannan päiväkodissa, Kauppakatu 21

Laurila Anna-Kaisa

vs. Terveydenhoitaja

Laurila Raimo

Vahtimestari

Lehtiniemi Eija

Koulukuraattori

Lehto Jari

Nuoriso-ohjaaja

Lehto Pia

Vammaisneuvoston puheenjohtaja

Lehto Ruut

Myyntisihteeri

Leisola Maarit

Vs. psykologi

Puhelinajat: ke 10:30-11 ja pe 10-11

Lepistö-Leikkola Päivi

Osastonhoitaja Illansini ja Hopeapaju

Lepola arkipäivisin

klo 8 – 19

Leppänen Mari

Sosiaaliohjaaja Kuntouttava työtoiminta

Leppävuori Riitta

Erityisopettaja

Liikuntatoimi

Laitosmiehet

Liimatta Marjo

Apulaisrehtori

Liinamaa Tarja

Lehtori, tekstiilityö

Liljamo Carita

Hoitotyön johtaja

Liljamo Juha

Kiinteistömestari

Lindholm Saija

Erityisopettaja

Lindström Kim

Työsuojeluvaltuutettu, KVTES

Linjamäki Kirsi

Fysioterapeutti

Ajanvaraus ja apuvälinepalvelu

Linjamäki Tuomas

Fysioterapeutti

Linturinne Ulla

Työterveydenhoitaja

Puh.aika klo 1200-12.30, perusturva, hallintokeskus, johtoryhmä, päivähoito

Litmanen Anne

vs. osastonhoitaja

Sairaalantie 3

Liuhtarin koulu

Iltapäivätoiminta

Liuhtarin koulu

Koulukeittiö

Liuhtarin koulu

Opettajat

Liuhtarin koulu

Opettajat

Liuhtarin päiväkoti

Esiopetus

Liuhtarin päiväkoti

Haperot

Liuhtarin päiväkoti

Tatit

Luhtala-Sipilä Päivi

Henkilöstöpäällikkö, työsuojelupäällikkö

Lukio

Apulaisrehtori

Lukio

Opettajainhuone

Luoma Salli

Sosiaalityön harjoittelija

Luomanen Leena

Palvelupäällikkö

Luomanperä Jarmo

Kiinteistöhuoltaja

Luopajärvi Raisa

Psykologi

Puhelinajat: ma klo 10.30-11, pe klo 13-14

Maiju Yli-Rantala

Terveydenhoitaja

Mäki Raija

Avoterveydenhuollon vt. osastonhoitaja

Mäki Sirpa

Palkkasihteeri

puhelinaika ma-pe klo: 9.30-11.00

Mäki-Fossi Marko

Paloesimies

E-P:n pelastuslaitos

Mäki-Fossi Ville

Kiinteistöhuoltaja

Mäki-Haapoja Maarit

Kirjastonhoitaja

Mäkiranta Kalle

Kartoittaja

Mäkynen Marianna

Psykologi

Puhelinajat:
ke klo 10.30-11
pe klo 10-11

Männikön koulu

Esiopetus

Männikön koulu

Koulukeittiö

Männikön koulu

Kouluterveydenhoitaja

Männikön koulu

Opettajainhuone

Marjamäki Anne

Talouspäällikkö

Martikainen Jukka

Rakennusmestari

lomalla 1.12.2021 saakka

– katujen kunnossapito

– talvikunnossapito

Martikkala Henna

Työnjohto, viheralueet

– Ulkoliikuntapaikat

– Puunkaatoluvat

Puhelinaika kesäkaudella klo. 12.00- 15.00

Martikkala Neea

Sosiaaliohjaaja

Kuljetuspalvelut, omaishoidontuki

Mastomäki Jouni

Lehtori, työsuojeluvaltuutettu ovtes

Mastomäki Marjo

Toimistosihteeri / laskutus

Palvelukeskus Hopearinne

Matintupa vuorohoito

Vuorohoitojen ajanvaraukseen liittyvät asiat

Matkailutoimisto, Info

Matkailutoimisto & Info

Mia Välimaa

Vastaava psykiatrinen sairaanhoitaja

Mikkola Mervi

Yhteyspäällikkö

Mittamiehet 1

Mittausryhmä

Mittamiehet 2

Mittausryhmä

Möykkynen Markus

Opinto-ohjaaja

Murtoniemi Heli

Vs. sosiaaliohjaaja

Musiikkiopisto

Musiikkileikkikoulu

Musiikkiopisto

Opettajainhuone

Mustikka päiväkoti

Satelliitti ryhmä (Liuhtarin kiinteistön esiopetus)

Mustikka päiväkoti

Satelliitti ryhmä (Tiistenjoen esiopetus)

Mustikka päiväkoti

Muurimäki Anu

Tekninen johtaja

Muuronen Vilppu

Hallintojohtaja

Myllymäki Anne

Palveluohjaaja

Palvelukeskus Hopearinne

Näykki Harri

Liikuntapaikkamestari

Nevamäki Marjaana

Erityisopettaja

Nevanperä Jenna

Erityisopettaja

Niemistö Henna-Riikka

Varhaiskasvatuksen alue-esimies

toimisto Liuhtarin päiväkodissa, Ränkimäentie 4

Niittypuisto 2. kerros

2. kerros

Niittypuisto 3. kerros

3. kerros

Niittypuiston asuntola

Vastaava ohjaaja Teikari Maria

Niittypuiston palvelukoti

2. kerros

Niittypuiston palvelukoti

3. kerros

Niittypuiston palvelukoti

Kellarikerros

Niskanen Päivi

Terveydenhoitaja

Noponen Hanna

Terveydenhoitaja

Norrena Juho

Opetuspäällikkö

Norrena Tanja

Erityisopettaja

Nurmi Pirita

Kurssisuunnittelija

Nurmi Susanna

Fysioterapeutti

Nurmi Terhi

Pääkirjanpitäjä

Oikarinen Heikki

Työnjohto, rakentaminen

Oivio Anna

Kirjastonhoitaja

Oja-Lipasti Aira

Kartoittaja

Olli Mervi

Kuntoutusohjaaja

Opiskelijoiden terveydenhuolto

Lukio

Vastaanotto ilman ajanvarausta Ma-Ke ja Pe klo: 8.00-9.30.

Opiskelijoiden terveydenhuolto

SEDU

Vastaanotto ilman ajanvarausta Ma-Ke ja Pe klo: 8.00-9.30.

Opiskelijoiden terveydenhuolto

Seurakuntaopisto, Lapuan kampus

Tavattavissa to klo: 9-15. Vastaanotto ilman ajanvarausta klo 9.15 – 10.30

Övermark Joona

Paloasemavastaava, palomestari

E-P:n pelastuslaitos

Oversteyns Susanna

Kulttuuripäällikkö

Paalijärvi Elina

Vastaava perheohjaaja

Päivärannan päiväkoti

Lumpeet

Päivärannan päiväkoti

Satelliitti ryhmä (Kauhajärvi)

Päivärannan päiväkoti

Ulpukat

Päivärinne asukaspuhelin

Päivärinne vuorohoito

Vuorohoitojaksoihin liittyvät asiat

Palmu Minttu

Toimistosihteeri

Palomäki Tarja

Ikäihmisten palvelujohtaja

Paloniemi Arja

Palkkasihteeri

puhelinaika ma-pe klo: 9.30-11.00

Paloniemi Miika

Kiinteistöhuoltaja

Palvelukeskus Hopearinne

Eevankoti

Palvelukeskus Hopearinne

Hopeapaju

Palvelukeskus Hopearinne

Keittiö

Palvelukeskus Hopearinne

lllansini

Palvelukeskus Hopearinne

Matintupa

Palvelukeskus Hopearinne

Päivärinne

Palvelukoti Jokilintu

Isuntupa

Palvelukoti Jokilintu

Kultaniitty

Palvelukoti Jokilintu

Niittyvilla

Palvelukoti Jokilintu

Paapantupa

Panu Jarkko

Rakennustarkastaja

Panula Matti

Tietohallintopäällikkö

Passinmäki Taina

Terveydenhoitaja

Patteri Marko

Toimistosihteeri

Pelander Kirsi

Kehitysvammahuollon vastaava ohjaaja

Pelastuslaitos

Päivystävä pelastusviranomainen 24/7

E-P:n pelastuslaitos

Peltokangas Annastiina

Eläinlääkäri

Seinäjoen alueen ympäristöterveydenhuolto

Peltokoski Raine

Huoltomies

Peltokoski Risto

Traktorinkuljettaja

Peräkorpi Kaija

Terveydenhoitaja

Perälä Sami

Kirjastonhoitaja

Kaukopalvelu

Perälä Timo

Katumestari

– katujen kunnossapito

Perämäki Harri-Matti

Lehtori

Perämäki Riitta

Fysioterapeutti

Peräsalo Anne

Varhaiskasvatuksen alue-esimies

toimisto Alanurmon päiväkodissa, Vierulantie 3

Perasto Vesa

Kotihoidon fysioterapeutti

Pienimäki Marjo

Osastosihteeri

Piepponen Marianna

Terveyskeskuspsykologi

Puhelinaika ma-to klo 12-12:30

Pirjo Roponen

Lähihoitaja

Pohjoispää Marika

Rehtori

Porko Petta

Vs.Johtava sosiaalityöntekijä

Pouhula Eija

Ruokapalvelupäällikkö

Poutun koulu

Koulukeittiö

Poutun koulu

Opettajat

Poutun koulu

Terveydenhoitaja

Psykiatrinen päivätoiminta

Psykiatrinen sairaanhoitaja

Raatikainen Riitta

Luonnonhoitosuunnittelija

Etelä-Pohjanmaan metsäkeskus

Raili Kiviniemi

Lähihoitaja

Raitanen Maiju

Kouluvalmentaja

Rantala Anu

Apulaisrehtori

Rantala Marianna

Puheterapeutti

puh.aika ti-to klo 12-12.30

Rantasalo Maria

Opinto-ohjaaja

Rantavuori Kati

Kieltenopettaja

Rautakorpi Esa

Toimitusvalmistelija

Rikkonen Heli

Jukantupa / työtoiminta

Rintala Ismo

Maaseutupäällikkö

Rintamäki Jaana

Terveydenhoitaja

Rintamäki Riina

Projekti-insinööri

Rissanen Jaakko

Mittausteknikko

Rissanen Maria

Kaavoitusvalmistelija

Ritavuoren koulu

Iltapäivätoiminta

Ritavuoren koulu

Koulukeittiö

Ritavuoren koulu

Opettajat

Röntgen

Lapua

Röntgen

Seinäjoen keskussairaala

Ruha koulu

Koulukeittiö

Ryhmäperhepäiväkoti

Hannu

Ryhmäperhepäiväkoti

Karpalo

Ryhmäperhepäiväkoti

Kerttu

Ryhmäperhepäiväkoti

Kultahippu

Ryhmäperhepäiväkoti

Mylläri

Ryhmäperhepäiväkoti

Tiistenjoki

Ryhmäperhepäiväkoti

Vaahtera

Saarela Katri

Toimistosihteeri

Saarenpääkoti arkipäivisin

Klo 8-19

Saarenpääkoti, Seppämestari ja Lepola

Iltaisin, viikonloppuisin ja arkipyhisin

Saari Eeva

Ympäristönsuojelun harjoittelija

Ympäristönsuojelun valvontakäynnit

Salo Jasmin

Lapsiperheiden kotipalvelu/ perhetyöntekijä

Salo Katriina

Vastaava fysioterapeutti

Salokangas Maria

Rakentaminen, rakennusmestari

– kadut

Salomäki Tiina

Varhaiskasvatuksen erityisopettaja

Salonen Salla

Sosiaaliohjaaja

Sandelin Atte

Eläinlääkäri

Seinäjoen alueen ympäristöterveydenhuolto

Sarkkinen Jaana

Opettaja

Savinainen Niko

Liikunta- ja nuorisotoimen päällikkö

Seinäjoen alueen ympäristöterveydenhuolto

Eläinlääkärit

Ajanvaraukset arkisin klo 8.00 – 9.00

Seinäjoen yhteispäivystys

päivystysapu

klo 21-08 puh. 116117

Seppämestari arkipäivisin

klo 8-14:30

Sikkilä Teija

Terveydenhoitaja

Sipilä Hanna

Toimistosihteeri

Siuronen Eija

Kotihoidon palveluvastaava

Södor Alex

Koulukuraattori

Sosiaalihuollon lapsiperhepalvelut

Sosiaalikeskus neuvonta

Neuvonta

Avoinna klo 9 – 15. Fax 06 438 4310.

Stenroth Jenita

Sosiaalityöntekijä

Stenroth-Nyman Teresa

Sosiaaliohjaaja

Suokko Johanna

Päihdehoitaja

t

Suomela Jorma

Vahtimestari

Syväoja Ilona

Varhaiskasvatuksen erityisopettaja

Taidemuseon museokauppa

Paukun Taika

Taivalmaa Samuli

Nuorisosihteeri

Takaluoma Marja-Liisa

Toimistosihteeri

Takamaa Mari

Kansalaisopiston rehtori

Takamäki Mikko

Kiinteistöhuoltaja

Talvitie Merja

Siivouspäällikkö

Talvitie Raija

Kaupunginpuutarhuri, työsuojeluvalt.

– Viheralueiden suunnittelu

– käyttöluvat

Puhelinaika kesäkaudella klo. 12.00- 15.00

Teikari Maria

Niittypuiston asuntola Vastaava ohjaaja

Tekninen keskus

Päivystävä kiinteistönhoitaja

Tervasmäki Jari

Kenttämestari

Terveyskeskus

Terveyskeskus

Aivoverenkiertohäiriöpotilaiden yhdyshenkilö

Terveyskeskus

Akuuttiosasto

Terveyskeskus

Apuvälinepalvelu

Ma-pe klo: 8.00-9.30, muuna aikana ajanvarauksella.

Terveyskeskus

Astma- ja allergiahoitaja

Puh.aika To 12-16

Terveyskeskus

Diabetes hoitotarvikejakelu

Terveyskeskus

Kiirevastaanotto, ajanvaraus

Ma-pe klo 8-20, la-su ja juhlapyhinä klo 10-18

Terveyskeskus

Kotiutushoitaja

Terveyskeskus

Kuntoutusosasto

Terveyskeskus

Kuulotutkimukset

Vastaanotto torstaisin klo: 9.00-11:00. Ajanvaraus ma-to klo 11.30 – 12:30 rokotushoitajalta.

Terveyskeskus

Lounas-Kahvila Fiona

Avoinna ma-pe 7-15

Terveyskeskus

Potilaspuhelin Akuuttiosasto

Terveyskeskus

Potilaspuhelin Kuntoutusosasto

Terveyskeskus

Päihdehoitaja

Ajanvaraus ja yhteydenottopyynnöt

Terveyskeskus

Reseptien uusintapyynnöt

Arkisin klo 12-15

Terveyskeskus

Rokotushoitaja

Ma-To klo 11.30 – 12.30. Vastaanotto torstaisin klo: 12.30-17.00.

Terveyskeskus

Röntgen (EPSHP)

Ma-to 7.30-15.30, pe 7.00-13.30

Terveyskeskus

Sydän- ja verenpainehoitaja, elintapaohjaus

Ajanvaraus ja yhteydenottopyynnöt tk:n ajanvarauksesta

Terveyskeskus

Uniapneahoitaja

Thermopolis Oy

Tienhaara Esa

Toimistosihteeri

Tiistenjoen koulu

Esiopetusryhmä

Tiistenjoen koulu

Koulukeittiö

Tiistenjoen koulu

Opettajat

Tiistenjoen neuvola

Terveydenhoitaja Teija Huhtala

Ti ja To ajanvaraus / puhelinaika ma-to klo: 11.30-12.30. Tiistenjoki, Lakaluoma, Ylikylä, Paavola.

Toimintakeskus Jukantupa

Päivätoiminta

Tukiasunto Toivakka

Tuomaala Virve

Lomituspalveluohjaaja

Tuominen Pauliina

Koulusihteeri

Tuominiemi Suvi

Lapsiperheiden kotipalvelu/ perhetyöntekijä

Tuomisto Kirsi-Maria

Museolehtori

Tuori Niina

Erityisopettaja

Turja Asta

Fysioterapeutti

Turja Markku

Maankäyttöinsinööri

Turja Paula

Terveydenhoitaja

Turja Timo

IT-suunnittelija

Tuulari Katja

Musiikkiopiston rehtori

Työnhakijoiden terveystarkastukset

Työterveyshuolto

Työterveydenhoitaja

Puh.aika klo 1200-12.30, Sivistyskeskus (ei päivähoito).

Työterveyshuolto

Vastaanottohoitaja, lääkärin ajanvaraus

Ma-to 7.30-15.30, pe 7.30-14.30

Urheilutalo-Virkistysuimala Sateenkaari

Palvelupiste

Urheilutalo-Virkistysuimala Sateenkaari

Uinninvalvoja

Urheilutalo-Virkistysuimala Sateenkaari

Ulkoliikuntapaikat

Vaahtoniemi Marita

Johdon assistentti

Vähäkangas Esa

IT-järjestelmävastaava

Vähäpukkinen Sisko

Muistihoitaja

Veikkolainen Annika

Etsivä nuorisotyöntekijä

Vesala Kirsi

Hallintosihteeri

Viimaluoto Ulpu

Suunnittelija / Tiemestari

– Vesihuoltoverkostojen ja katujen suunnittelu

– Yksityistiet ja metsätiet

– Sillat

– Liikenneturvallisuus

Viitala Satu

Terveydenhoitaja

Viitasaari Jukka

Kulttuurituottaja

Vilpakka Minna

Palveluohjaaja

Palvelukeskus Hopearinne

Vuolle Jouko

Elinkeinotoimenjohtaja

Neuvontapalvelut toimiville ja aloittaville yrityksille

Vuorenmaa Marita

Keskusvaraston hoitaja

Tarvikejakelu ti-to 8-15

Vuori Tuula

Hallintosihteeri

Winter Marika

Sosiaaliohjaaja

Yläkoulu

Erityisopetus, Nummela

Yläkoulu

Kotitalous

Yläkoulu

Koulukeittiö

Yläkoulu

Liikunnanopettajat/pojat

Yläkoulu

Liikunnanopettajat/tytöt

Yläkoulu

Opettajainhuone, A-osa

Yläkoulu

Opettajainhuone, B-osa

Ylihärsilä Minna

Lehtori

Ylisaari Tuula

Kulttuurisihteeri

Yhteystiedot

Kiviniemi Aliisa

Kausityönjohtaja

– Viheralueiden pohjoinen hoitopiiri

– Leikkipaikat

Löysitkö etsimäsi?
Löysitkö etsimäsi?