Skip to content
Lapuan logo
Tekstin koko
Toggle search

Kaupunginhallitus 1.6.2019 – 31.5.2021

Panu Lahdensuo
Yhdyskuntatekniikan insinööri, yrittäjä (Kok)
Jänismäentie 128, 62100 LAPUA
040 530 4083
panu.lahdensuo@netikka.fi

Pekka Kivisaari, I varapuheenjohtaja
YTM, toimialajohtaja (Kesk)
Kärpänrita 7, 62100 LAPUA
040 583 8986
pkivisaari@elisanet.fi

Riitta Kangasluoma, II varapuheenjohtaja
Koulunkäynnin ohjaaja (PS)
Karhuntie 93, 62160 KARHUNKYLÄ
044 973 5141
riittakangasluoma@gmail.com

Jenni Gray
Suomen kielen kouluttaja, kääntäjä (Kesk)
Puusepäntie 3, 62100 LAPUA
050 544 1464
mail@jennigray.fi

Marianne Hietala
Erityisluokanopettaja, eläkeläinen (Kesk)
Kärpänrita 1 A 1, 62100 LAPUA
040 960 9095
marianne.hietala@pp.nic.fi

Simo Ikola
KM, kehitysjohtaja (Kok)
Mantelintie 8, 62100 LAPUA
040 554 9156
simo.ikola@netikka.fi

Matti Kangas
Agrologi, maanviljelijä (Kesk)
Vaasantie 624, 62130 HELLANMAA
050 557 2640
matti.kangas@netikka.fi

Hanna-Maria Kortesoja
Yrittäjä (Kok)
Lankilantie 90, 62100 LAPUA
050 557 0146
hanna@annala.fi

Paavo Lakaniemi
Eläkeläinen (SDP)
Karantie 156, 62170 LAKALUOMA
050 325 9663
p.a.lakaniemi@netikka.fi

Sini Syrjälä
Kotiäiti, eläkeläinen (PS)
Riekontie 9, 62100 LAPUA
045 228 4994
sinimirjamimiettunen@gmail.com

Jussi Vaahtoniemi
Ylikonstaapeli (Kok)
Poutuntie 182, 62100 LAPUA
040 579 4521
vallenberg@icloud.com

Löysitkö etsimäsi?
Löysitkö etsimäsi?