Skip to content
Lapuan kaupungin logo
Tekstin koko
Toggle search
Yritysten tapahtumat

Elämänpuu – elämäntarinatyöpaja
18.3. klo 18-20:30 Annalan Villalla

Oman elämäntarinan työstäminen näkyvään muotoon on hieno mahdollisuus pysähtyä tarkastelemaan elämäntapahtumiaan lempeydellä ja myötätunnolla, kiitollisuudellakin.

Tässä Anne Kevätjoen ohjaamassa työpajassa työstät elämäntarinaasi omannäköiseksesi puuksi erilaisin tussein, kynin ja vesivärein. Käyt läpi kasvusi vaiheita, haastekohtia, iloisia muistoja, suruja ja pettymyksiä. Samalla piirrät näkyväksi omaa, ainutlaatuista elämäntarinaasi sekä siihen kätkeytyviä tunteita. Työskentelyn lomassa tarinasi kipeät kohdat saavat lempeyttä osakseen ja onnenpäivät ansaitsemaansa huomiota. Voimaannut.

Elämäntarinan äärelle sukelletaan ohjatun mielikuvaharjoituksen avulla, minkä jälkeen ikioma puu saa syntyä. Lopuksi ohjataan äänimaljarentoutus, jossa palataan mielikuvissa ruokkimaan ja ravitsemaan omaa elämänpuuta sekä hoivaamaan sen kasvua. Kotiin lähdet kosketettuna ja vahvistuneena, arvokas tarinoittesi luomus mukanasi.

Millainen puu sinä olisit?

Hinta 40€ sisältää materiaalit, ohjauksen sekä kahvi/tee ja leivonnaisen.
Lisätietoja ja ilmoittautumiset 16.3. mennessä: villa@annala.fi tai puh 043 211 0042

Et tarvitse taidetaustaa. Annen ohjauksessa jokainen osaa. Työskentelet itseäsi varten.
Kevätjoki art – intuitiivinen taide ja ryhmät.

Huom. Kulku Lankilantielle ja Annalan Villaan siltatyömaan takia Kuortaneentieltä VT66. Reitti Koveron suunnasta Vasunmäentieltä on valitettavasti suljettu.

  • 18.3.2026 18:00-20:30
Annalan Villa Café & Shop, Lankilantie 104, Lapua